Vyhľadávanie

 

Kurz kváskového pečenia

Tradícia pečenia kváskového chleba je stará niekoľko tisíc rokov. Napriek tomu sa tento zdravý spôsob prípravy chleba z našich pekární vytratil. Navštívte kurz, na ktorom získate teoretické vedomosti a praktické skúsenosti na jeho prípravu.

Praktickou náplňou kurzu je celý proces prípravy celozrnného kváskového chleba; ukážka pečenia chleba a prikrmovania kvásku; ochutnávka viacerých druhov zdravého chleba (aj bezlepkového)...

V teoretickej časti sa dozviete, ako sa treba o kvások starať, aké sú rozdiely pri používaní jednotlivých druhov múk, ktoré pomôcky pri pečení potrebujete...

Z kurzu si odnesiete vlastnoručne zarobený chlebík, materský kvások pre ďalšie pečenie, balíček ražnej múky pre jeho ďalšie kŕmenie, tiež malý receptár.

Najbližší kurz sa uskutoční na jar 2020. Prihlásiť sa môžete Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na t. č. 0905 103 616.

Počet účastníkov je obmedzený.

 

 

 

Kurz anglickej konverzácie pre pokročilých

 

V šk. roku 2019/20 sa budú konať hodiny anglickej konverzácie s americkým misionárom Jasonom Riceom až od marca z dôvodu jeho momentálneho pobytu mimo Slovenska. Stretnutia sa budú konať každý utorok od 19.15 do 21.00 h, vyučovanie budú tvoriť dve 45-minútové hodiny s prestávkou na čas alebo kávu uprostred. Ku kurzu je možné pridať sa kedykoľvek. Úvodná hodina je pre nových študentov ukážková.

 

Kurz anglickej konverzácie pre mamičky

Rovnako od marca bude opäť možné navštevovať každý pondelok od 10.30 h hodiny anglickej konverzácie pre mamičky s Adele Riceovou. Konverzácia bude prebiehať v herni klubu mamičiek, kedy sa deti hrajú a mamičky spolu konverzujú. Mamičky, ktoré sa konverzácie nezúčastňujú, môžu tiež stráviť čas v herni so svojimi deťmi pri hre.